Červenec 2012

STOP!

15. července 2012 v 20:00 | Namenlos |  Mé poznámky
Teď zkončila časomíra na otázky. Ale jestli vás bude ještě něco zajímat (o čemž pochybuji), nechám článek Dotazník otevřený.
Odpovědi - do pojďme do toho!
1.Jak dlouho se už zajímáš o poezii?
O poezii se zajímám od dob, co poslouchám Rammstein a čtu si jejich texty v českém překladu. Musím říct, že Mr. Lindemann je opravdu talentovaný nejen zpěvák, ale i básník. Jeho nesmírně překrásné verše v tak rytmických písní mě asi poslední měsíc inspirovaly k psaní vlastní poezie. Musím říct, že německá skupina Rammstein můj život velice ovlivnila, neboť se můj život začal směřovat výtvarným směrem a nejen že se snažím psát básně, ale i pár týdnů zkouším hrát na kytaru. K tomu mě inspirovali Pánové Landers, Kruspe a baskytarista Riedel.

2.Baví tě víc vymýšlet příběhy nebo básně?
To je těžké. Obojí je svým způsobem krásné, originální a umělecké vyjádření sebe sama. Poezie mi umožní vyjádřit své názory a pocity ve skrytém smyslu, podle kterého si každý člověk může vyložit něco, co se jeho mysli zdá více pravděpodobné či lepší. Takže téměř každá báseň má velkou šanci zalíbit se větší skupině lidí. Kdežto příběhy jsou většinou dány určitě a nemají smysl skrytý tak hluboko jako básně. Zato když spisovatel něco popisuje, tak každá mysl si danou věc, či osobu, vyloží dle svého ideálu, vlastní fantazie, která se tímto způsobem rozvíjí. Příběhy lze též vyjadřovat svou duši. Do příběhu lze napsat cokoliv. Svůj ideál muže/ženy, života, světa… Psát nemožné… Nemohu přesně určit, co mne baví více. Oboje je originální a nádherné.
3.Jsi spíše tichý člověk, který se jen ve společnosti straní, nebo si více ráda středem pozornosti?
Jako dle mne poměrně velké procento básníků (ne že bych se za básníka považovala, básníkům nesahám ani po chodidla) jsem ta tichá, nenápadná a často i neoblíbená či nenáviděná duše skrytá ve stínu koutů. Nemohu říct proč. Takový se člověk narodí. Neříkám však, že to nelze změnit, ale většinou tohle člověku zůstane. Ale mé duši tohle společenské ticho prospívá. Myslím, že právě ono trýznivé ticho je jednou z inspirací, či důvodem, proč člověk začne s básněmi.

Černý anděl

7. července 2012 v 15:23 | Autor neznámý |  Básně
Krásný a parný den,
tuhle jsem napsala už před nějakým časem, takže s ní nejsem moc spokojená. Ale má něco do sebe... možná.

Slza krvavá v oku se rodí,
štěstí v duši se už nezrodí.
Černý anděl, zloděj duší,
smutek ve mě dusí.

Duše má bolestí jen hyne,
řev zoufalý, okolím se line.
Duše máse pomalu ztrácí,
bolest v srdci zase vrací.

Ferien

4. července 2012 v 13:49 | Autor neznámý |  Mé poznámky
Krásný a horký den plný slunce a bouřek,
v prvé řadě chci poděkovat všem, co upřímně pochválily mé básně. Dělám to jen pro vás, bez vás bych se jinak držela dál v koutě a své výtvory si držela pod smrtelným heslem dále v poznámkách ColorNote v mobilu. Dnešní noc tu nebudu. Takže možná až tu další. Jsem ráda, že se navštěvnost zatím drží okolo 10-20, děláte mi radost. ;)
Jinak ohledně blogu - až tu bude vyšší návštěvnost, plánuji nějakou literární a uměleckou soutěž. Bude se soutěžit o nejlepší báseň a příběh a v umělecké o nejlepší obrázek a fotku. Ale to si budete muset počkat na více pravidelných návštěv, aby to mělo nějaký smysl takže to jen tak nebude. A nechci s tím spamovat na každém blogu, který uvidím. To je dle mne egoistické a trapné. Navíc to každého jen naštve, většinou.

A nezapomeňte, že se mne můžete ptát na to, co vás o mne zajímá. Ptejte se na cokoliv! Zatím se ptala jen Zaira*. (odkaz je v menu)