STOP!

15. července 2012 v 20:00 | Namenlos |  Mé poznámky
Teď zkončila časomíra na otázky. Ale jestli vás bude ještě něco zajímat (o čemž pochybuji), nechám článek Dotazník otevřený.
Odpovědi - do pojďme do toho!
1.Jak dlouho se už zajímáš o poezii?
O poezii se zajímám od dob, co poslouchám Rammstein a čtu si jejich texty v českém překladu. Musím říct, že Mr. Lindemann je opravdu talentovaný nejen zpěvák, ale i básník. Jeho nesmírně překrásné verše v tak rytmických písní mě asi poslední měsíc inspirovaly k psaní vlastní poezie. Musím říct, že německá skupina Rammstein můj život velice ovlivnila, neboť se můj život začal směřovat výtvarným směrem a nejen že se snažím psát básně, ale i pár týdnů zkouším hrát na kytaru. K tomu mě inspirovali Pánové Landers, Kruspe a baskytarista Riedel.

2.Baví tě víc vymýšlet příběhy nebo básně?
To je těžké. Obojí je svým způsobem krásné, originální a umělecké vyjádření sebe sama. Poezie mi umožní vyjádřit své názory a pocity ve skrytém smyslu, podle kterého si každý člověk může vyložit něco, co se jeho mysli zdá více pravděpodobné či lepší. Takže téměř každá báseň má velkou šanci zalíbit se větší skupině lidí. Kdežto příběhy jsou většinou dány určitě a nemají smysl skrytý tak hluboko jako básně. Zato když spisovatel něco popisuje, tak každá mysl si danou věc, či osobu, vyloží dle svého ideálu, vlastní fantazie, která se tímto způsobem rozvíjí. Příběhy lze též vyjadřovat svou duši. Do příběhu lze napsat cokoliv. Svůj ideál muže/ženy, života, světa… Psát nemožné… Nemohu přesně určit, co mne baví více. Oboje je originální a nádherné.
3.Jsi spíše tichý člověk, který se jen ve společnosti straní, nebo si více ráda středem pozornosti?
Jako dle mne poměrně velké procento básníků (ne že bych se za básníka považovala, básníkům nesahám ani po chodidla) jsem ta tichá, nenápadná a často i neoblíbená či nenáviděná duše skrytá ve stínu koutů. Nemohu říct proč. Takový se člověk narodí. Neříkám však, že to nelze změnit, ale většinou tohle člověku zůstane. Ale mé duši tohle společenské ticho prospívá. Myslím, že právě ono trýznivé ticho je jednou z inspirací, či důvodem, proč člověk začne s básněmi.

4.Je tohle tvůj první blog?
•Není. Blog mám ještě jeden, v minulosti jsem měla nějaké a na jednom, teď už neaktivním - zřejmě je s ním konec, jsem spolumajitelka s kamarádkami.
5.Co od svého blogu očekáváš?
•Hmm… to je těžká otázka. Já vlastně ani nemám přesnou představu. No, očekávám od něj, tedy dalo by se říci, že od něj čekám, že buď upadne v trapném zapomnění nenávisti, nebo vytrvám a blog bude mít vysokou návštěvnost. Kdo ví? Třeba i nad sto! ;) Přesnější představy zatím nemám.
6.Jsi rozhodnuta v blogování vytrvat, i když by se ti třeba nechtělo?
•Každopádně. Mým snem je, aby mne lidé znali jako poetika a spisovatelku. A ne jen pár teenagerů z blogu. Celkově - ale je to málo dosažitelný cíl. A však i ty nejšílenější sny, se jednou mohou splnit!
7.Trochu do osobních vod - máš ráda temnou hudbu, nebo tvrdší hudbu - jaké skupiny?
•Já mám ráda metal, jako například Rammstein, Oomph!, Lordi, Slipknot, Kabát, Metallica, Iron Maiden, Marilyn Manson… V podstatě by se dalo říci, že skoro až nesnáším, JB, 1D, LG, Sel Gomez, Miley apod. Takže sorry dámy, s touhle hudbou u mne nepochodíte. Upřímně - ne že by se mi dnešní "moderní" hudba nelíbila, ale jsem pevně přesvědčená, že poslouchat ji nebudu.
8.Kytara - hraješ jen tak amatérsky nebo jsi chodila do hudebky?
•Na kytaru hraji jen amatérsky - pár týdnů. Řekla bych, že ani ne sedm. Možná tak… čtyři? Ale chtěla bych se na ni naučit jako "profík". To bude ale velice těžké, poněvadž já se snažím učit sama - takže jsem v podstatě samouk. Mým vzorem, nebo spíše vzory, jsou jak už jsem u první otázky zmínila - Richard Z. Kruspe a Paul Landers. (:'D) A pro tak líného tvora, jako jsem já, bude velice těžké dosáhnout jejich schopností. Troufám si říci, že i téměř nemožné.
Lenost - prokletá ďáblovo vlastnosti bez užitku! Vrať se tam, odkud jsi přišla, já se snažím si vyplnit sen!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anett* Anett* | Web | 17. července 2012 v 17:51 | Reagovat

Jéj.. tak s tou hudbou se asi nedohodneme, protože já jsem pravý opak > Jsem spíše na tu moderní, ale chápu, každému se líbí něco jiného ;)

2 Anett* Anett* | Web | 17. července 2012 v 19:21 | Reagovat

Jéjda.. já bych za to dala cokoliv být angličanka :D Prostě odbije mi 18.let a bude Goodbay Czech Republic > Welcome England!! :D
A děkuji za pochvalu.. já si roztomilá nepříjdu :D*

3 Anett* Anett* | Web | 17. července 2012 v 19:21 | Reagovat

[2]: *Goodbye :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama